Národní park Rincón de la Vieja


středa 17. 10. 2012

Na severozápadě Kostariky, nedaleko hranic s Nikaraguou, leží národní park obklopující aktivní sopku Rincón de la Vieja (1895 m n.m.). Už po cestě nahoru do parku si člověk všimne důsledků sopečné aktivity. Staví se tu totiž geotermální elektrárna a obrovské potrubí na přívod horké vody či páry nelze přehlédnout.

V samotném parku (vstup 10 US$/os, 200 Kč) jsme si prošli krátký okruh, který nám ale trval více než dvě hodiny. Hlavní atrakcí parku je samozřejmě samotný vulkán, ke kterému nám byl bohužel odepřen přístup kvůli silné sopečné aktivitě. Kromě zajímavých stromů se širokými deskovitými kořeny jsme v lese hledali opice, které v korunách stromů od rána intenzivně vřeštěly a občas jsme spatřili žábu či ještěrku. Podél stezky je spousta krátkých odboček, které návštěvníka přivedou k největším zajímavostem parku. Jsou to malé důkazy sopečné činnosti, které nenechají nikoho na pochybách, že občas může být v parku docela horko. Na odbočkách jsou bublající jezírka z nichž vychází horká pára a štiplavý dým se zápachem síry, bazénky s bublajícím vulkanickým bahnem nebo pouhé díry, ze kterých vychází dým a okolní země je od sopečných plynů zbarvená do oranžova.

Z lesa stoupá vulkanický dým.

V lese je spousta obřích stromů s deskovými kořeny.Deskovité kořeny dodávají stromu stabilitu.

Minivodopádek.
Lištičky si ve svých norách patrně přitápí gumáky.

Bahenní jezírko jako stvořené k rodinné rekreaci.

Bublající bahýnko.

Termální jezírko na lesní mýtince.Vřešťany jsme v lese jen slyšeli, ale zahlédnout se nám je nepodařilo. Tyhle opice se však před námi přímo vystavovaly.

Žádné komentáře:

Okomentovat